TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41HC-LC
MS27466T21B41HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21B41HC-LC.pdf
Availability of MS27466T21B41HC-LC
QUANTITY
MS27466T21B41HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41HC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41HC-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T21B41HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41HC-LC Details Description
Related parts for MS27466T21B41HC-LC
JUMPER-H1505TR/A3048B/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC30H/AE30M/HSC30H datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SENS PROX M18 8MM DC2W-NO SHIELD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf