TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41P-LC
MS27466T21B41P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21B41P-LC.pdf
Availability of MS27466T21B41P-LC
QUANTITY
MS27466T21B41P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41P-LC
Related LinksMS27466T, MS27466T21B41P-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41P-LC Details Description
Related parts for MS27466T21B41P-LC
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS/BUS BRIDGE 176BGA datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 11POS TIN T/H datasheet.pdf
187 CAP HSG ASSY 2P LIGHT GRAY datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
F39-HJ1395 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf