TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21F11AC
MS27466T21F11AC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21F11AC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21F11AC.pdf
Availability of MS27466T21F11AC
QUANTITY
MS27466T21F11AC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21F11AC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21F11AC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21F11AC
Related LinksMS27466, MS27466T21F11AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21F11AC Details Description
Related parts for MS27466T21F11AC
BEAD CORE ARRAY 220OHM 100MA SMD datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH HI SD 2.5A 6WLCSP datasheet.pdf