TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T23F21HA
MS27466T23F21HA picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T23F21HA
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
MS27466T23F21HA.pdf
Availability of MS27466T23F21HA
QUANTITY
MS27466T23F21HA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T23F21HA
Internal Part NumberEIS-MS27466T23F21HA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T23F21HA
Related LinksMS27466, MS27466T23F21HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T23F21HA Details Description
Related parts for MS27466T23F21HA
IC Z8 MCU ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
GPIO EXPANDER EVAL BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HS DOCK FIXED CONN 8.74CL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
SL 5.08HC/03/90LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN 32P M R/A 5.08MM SPACING datasheet.pdf