TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T23F21HC-LC
MS27466T23F21HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T23F21HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
MS27466T23F21HC-LC.pdf
Availability of MS27466T23F21HC-LC
QUANTITY
MS27466T23F21HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T23F21HC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T23F21HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T23F21HC-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T23F21HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T23F21HC-LC Details Description
Related parts for MS27466T23F21HC-LC
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PREWIRED A/D PNP FO AMP datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf