TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T25B19PB-LC
MS27466T25B19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T25B19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
MS27466T25B19PB-LC.pdf
Availability of MS27466T25B19PB-LC
QUANTITY
MS27466T25B19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T25B19PB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T25B19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T25B19PB-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T25B19PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T25B19PB-LC Details Description
Related parts for MS27466T25B19PB-LC
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 42.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER ESO 7 DIN datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 9.1A 55 MOHM TH datasheet.pdf
BLADE SHEAR datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf