Amphenol Aerospace Operations MS27467E17F26PA
MS27467E17F26PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27467E17F26PA
Brief Description
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467E17F26PA.pdf
Availability of MS27467E17F26PA
QUANTITY
MS27467E17F26PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467E17F26PA
Internal Part NumberEIS-MS27467E17F26PA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467E17F26PA
Related LinksMS27467, MS27467E17F26PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467E17F26PA Details Description
Related parts for MS27467E17F26PA
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 14A TO-220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
3G3JX EMC FILTER, REFER TO DAT datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT NK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2MHZ 8TMSOP datasheet.pdf