TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T13B35PC-LC
MS27467T13B35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T13B35PC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN
Datasheet Download
MS27467T13B35PC-LC.pdf
Availability of MS27467T13B35PC-LC
QUANTITY
MS27467T13B35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T13B35PC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T13B35PC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T13B35PC-LC
Related LinksMS27467T1, MS27467T13B35PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T13B35PC-LC Details Description
Related parts for MS27467T13B35PC-LC
IC 3.3V CAN TXRX W/STNDBY 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC INTEGRATED PC CARD 224-BGA datasheet.pdf
IC ADC 10BIT ANLG-SPLY 48-TQFP datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
BRIDGE DIODE 35A 1000V BR-W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN TERM SET PNL FEED THRU 4POS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf