Amphenol Aerospace Operations MS27467T15B18PD-LC
MS27467T15B18PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T15B18PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
MS27467T15B18PD-LC.pdf
Availability of MS27467T15B18PD-LC
QUANTITY
MS27467T15B18PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T15B18PD-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T15B18PD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T15B18PD-LC
Related LinksMS27467T1, MS27467T15B18PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467T15B18PD-LC Details Description
Related parts for MS27467T15B18PD-LC
JUMPER-H1507TR/A3048B/X 3" datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 40POS datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW IF 211.0MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.9A 47 MOHM TH datasheet.pdf
3MM CABLE ASSY datasheet.pdf
CBL ASSY 5MM FLANGELESS W/B 18" datasheet.pdf