TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T19B32JC-LC
MS27467T19B32JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T19B32JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
MS27467T19B32JC-LC.pdf
Availability of MS27467T19B32JC-LC
QUANTITY
MS27467T19B32JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T19B32JC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T19B32JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T19B32JC-LC
Related LinksMS27467T1, MS27467T19B32JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T19B32JC-LC Details Description
Related parts for MS27467T19B32JC-LC
ADM10T/AE10M/ADM10T datasheet.pdf
BIT TORX T30 3.54" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf