TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21F11HA
MS27467T21F11HA picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F11HA
Brief Description
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467T21F11HA.pdf
Availability of MS27467T21F11HA
QUANTITY
MS27467T21F11HA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F11HA
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F11HA
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F11HA
Related LinksMS27467, MS27467T21F11HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21F11HA Details Description
Related parts for MS27467T21F11HA
RES SMD 140 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IGBT 600V 10A 60W TO220SM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 63V X7R SMD datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X5R 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 67A D3PAK datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/LX-MM1300-S datasheet.pdf
FAN 48VDC 120X38MM 2WR datasheet.pdf