Amphenol Aerospace Operations MS27467T21F16S-CGMSS3
MS27467T21F16S-CGMSS3 picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F16S-CGMSS3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
MS27467T21F16S-CGMSS3.pdf
Availability of MS27467T21F16S-CGMSS3
QUANTITY
MS27467T21F16S-CGMSS3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F16S-CGMSS3
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F16S-CGMSS3
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F16S-CGMSS3
Related LinksMS27467T21, MS27467T21F16S-CGMSS3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467T21F16S-CGMSS3 Details Description
Related parts for MS27467T21F16S-CGMSS3
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3A SMB datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 48VIN 3.3VOUT SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
MQS SOCKET CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
PUNCHDOWN TOOL W/ 66 & 110 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 40POS PNL MNT SKT datasheet.pdf