TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21F41P-LC
MS27467T21F41P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F41P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
MS27467T21F41P-LC.pdf
Availability of MS27467T21F41P-LC
QUANTITY
MS27467T21F41P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F41P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F41P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F41P-LC
Related LinksMS27467T, MS27467T21F41P-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21F41P-LC Details Description
Related parts for MS27467T21F41P-LC
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf