TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T23B21SC-LC
MS27467T23B21SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T23B21SC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
MS27467T23B21SC-LC.pdf
Availability of MS27467T23B21SC-LC
QUANTITY
MS27467T23B21SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T23B21SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T23B21SC-LC
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T23B21SC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T23B21SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T23B21SC-LC Details Description
Related parts for MS27467T23B21SC-LC
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 6BUTTON 4PST GRAY datasheet.pdf
JOYSTICK HALL EFF W/ + LMTR PLT datasheet.pdf
STRIP MARKER 8 SPCL datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf