TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T23B53AC
MS27467T23B53AC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T23B53AC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
MS27467T23B53AC.pdf
Availability of MS27467T23B53AC
QUANTITY
MS27467T23B53AC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T23B53AC
Internal Part NumberEIS-MS27467T23B53AC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T23B53AC
Related LinksMS27467, MS27467T23B53AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T23B53AC Details Description
Related parts for MS27467T23B53AC
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
EDGECARD 132POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P datasheet.pdf
CONN RCPT 15 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB CP datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD123 datasheet.pdf
68UF 10V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf