TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T23F21PC-LC
MS27467T23F21PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T23F21PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
MS27467T23F21PC-LC.pdf
Availability of MS27467T23F21PC-LC
QUANTITY
MS27467T23F21PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T23F21PC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T23F21PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T23F21PC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T23F21PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T23F21PC-LC Details Description
Related parts for MS27467T23F21PC-LC
FIXED IND 27NH 280MA 520 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 80VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W SMBG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf