TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25B19HA
MS27467T25B19HA picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25B19HA
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27467T25B19HA.pdf
Availability of MS27467T25B19HA
QUANTITY
MS27467T25B19HA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25B19HA
Internal Part NumberEIS-MS27467T25B19HA
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25B19HA
Related LinksMS27467, MS27467T25B19HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25B19HA Details Description
Related parts for MS27467T25B19HA
BOX ALUM NATURAL 6.29"L X 3.93"W datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 15A 11OUT 15' datasheet.pdf
RES 1.55K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 34POS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 27 NF 5% 630VDC datasheet.pdf