Amphenol Aerospace Operations MS27467T25B2PBLC
MS27467T25B2PBLC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25B2PBLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS
Datasheet Download
MS27467T25B2PBLC.pdf
Availability of MS27467T25B2PBLC
QUANTITY
MS27467T25B2PBLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25B2PBLC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25B2PBLC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert25-2
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25B2PBLC
Related LinksMS27467T, MS27467T25B2PBLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467T25B2PBLC Details Description
Related parts for MS27467T25B2PBLC
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .040DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A TO220-3 datasheet.pdf
LENS ASSY 21.6MM ROUND OD 14.3MM datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4212-F datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf
RES 180 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf