TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F19SC-LC
MS27467T25F19SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F19SC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
MS27467T25F19SC-LC.pdf
Availability of MS27467T25F19SC-LC
QUANTITY
MS27467T25F19SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F19SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F19SC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F19SC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25F19SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F19SC-LC Details Description
Related parts for MS27467T25F19SC-LC
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
LOCK NUT 0.945" POLYAMIDE PG11 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A TP-FA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf