TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24HA-LC
MS27467T25F24HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24HA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
MS27467T25F24HA-LC.pdf
Availability of MS27467T25F24HA-LC
QUANTITY
MS27467T25F24HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24HA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24HA-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25F24HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24HA-LC Details Description
Related parts for MS27467T25F24HA-LC
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 12V datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.182 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
PROTECTIVE CAP datasheet.pdf
RES SMD 988 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
MICRO 100C S 18" WHT JACKS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 8A TO263AB datasheet.pdf