TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24SA-LC
MS27467T25F24SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
MS27467T25F24SA-LC.pdf
Availability of MS27467T25F24SA-LC
QUANTITY
MS27467T25F24SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24SA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24SA-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25F24SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24SA-LC Details Description
Related parts for MS27467T25F24SA-LC
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC ANLG FRONT END 60MSPS 48-TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 10POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
IC USB PROTECTOR AUTO HS UMAX datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf