TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F24SC-LC
MS27467T25F24SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F24SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
MS27467T25F24SC-LC.pdf
Availability of MS27467T25F24SC-LC
QUANTITY
MS27467T25F24SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F24SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F24SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F24SC-LC
Related LinksMS27467T2, MS27467T25F24SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F24SC-LC Details Description
Related parts for MS27467T25F24SC-LC
ADAPTER 14-DIP BD W/ZIF SOCKET datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 20QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 950MA 397 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC 1 PC CARD datasheet.pdf