TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T25F29BC
MS27467T25F29BC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T25F29BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
MS27467T25F29BC.pdf
Availability of MS27467T25F29BC
QUANTITY
MS27467T25F29BC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T25F29BC
Internal Part NumberEIS-MS27467T25F29BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T25F29BC
Related LinksMS27467, MS27467T25F29BC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T25F29BC Details Description
Related parts for MS27467T25F29BC
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 2012 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf