TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T19F32BA
MS27468T19F32BA picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T19F32BA
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
MS27468T19F32BA.pdf
Availability of MS27468T19F32BA
QUANTITY
MS27468T19F32BA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T19F32BA
Internal Part NumberEIS-MS27468T19F32BA
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T19F32BA
Related LinksMS27468, MS27468T19F32BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T19F32BA Details Description
Related parts for MS27468T19F32BA
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SO datasheet.pdf
IC OP-AMP VIDEO HISPD SNGL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POWER STRIP 19"15A 8OUT 6'CRD GR datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 28AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HORIZ,RETRO WITH MSR ,NPN, 2M datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 150W datasheet.pdf