TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T21B11HA-LC
MS27468T21B11HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T21B11HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
MS27468T21B11HA-LC.pdf
Availability of MS27468T21B11HA-LC
QUANTITY
MS27468T21B11HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T21B11HA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T21B11HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T21B11HA-LC
Related LinksMS27468T2, MS27468T21B11HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T21B11HA-LC Details Description
Related parts for MS27468T21B11HA-LC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC SMD datasheet.pdf
CONN GASKET SEAL RING 9005 PG 9 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MAGNETIC BASE datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7S 0603 datasheet.pdf