TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T23B35PB-LC
MS27468T23B35PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T23B35PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN
Datasheet Download
MS27468T23B35PB-LC.pdf
Availability of MS27468T23B35PB-LC
QUANTITY
MS27468T23B35PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T23B35PB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T23B35PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert23-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T23B35PB-LC
Related LinksMS27468T2, MS27468T23B35PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T23B35PB-LC Details Description
Related parts for MS27468T23B35PB-LC
WIRE MARKER B/W .16-.39"250PC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 35MA TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf