Amphenol Aerospace Operations MS27468T23B53PC
MS27468T23B53PC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T23B53PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
MS27468T23B53PC.pdf
Availability of MS27468T23B53PC
QUANTITY
MS27468T23B53PC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T23B53PC
Internal Part NumberEIS-MS27468T23B53PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T23B53PC
Related LinksMS27468, MS27468T23B53PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27468T23B53PC Details Description
Related parts for MS27468T23B53PC
IC REG LDO 2.5V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP TRIPLE VIDEO 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RFCBL SMA FM BKD MMCX ML RA 18" datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf