TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T23B55J-LC
MS27468T23B55J-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T23B55J-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
MS27468T23B55J-LC.pdf
Availability of MS27468T23B55J-LC
QUANTITY
MS27468T23B55J-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T23B55J-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T23B55J-LC
Number of Positions55
Shell Size - Insert23-55
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T23B55J-LC
Related LinksMS27468T, MS27468T23B55J-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T23B55J-LC Details Description
Related parts for MS27468T23B55J-LC
KEYBOARD NOTEBOOK 83KEY USB BLK datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1M OHM 8SIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.6A 200 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf