TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T25B4JB-LC
MS27468T25B4JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T25B4JB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT
Datasheet Download
MS27468T25B4JB-LC.pdf
Availability of MS27468T25B4JB-LC
QUANTITY
MS27468T25B4JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T25B4JB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T25B4JB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions56
Shell Size - Insert25-4
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (8), 20 (48)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T25B4JB-LC
Related LinksMS27468T, MS27468T25B4JB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T25B4JB-LC Details Description
Related parts for MS27468T25B4JB-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 66POS STR datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOW PWR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.56V 500MW SOD323F datasheet.pdf