Amphenol Aerospace Operations MS27473E10F5PD
MS27473E10F5PD picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E10F5PD
Brief Description
JT 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
MS27473E10F5PD.pdf
Availability of MS27473E10F5PD
QUANTITY
MS27473E10F5PD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E10F5PD
Internal Part NumberEIS-MS27473E10F5PD
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E10F5PD
Related LinksMS27473, MS27473E10F5PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E10F5PD Details Description
Related parts for MS27473E10F5PD
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CABLE DUCT 4 WAY CROSS SNAP-ON datasheet.pdf
REED SNSR SPST-NO SIL AT 2530 TH datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf