Amphenol Aerospace Operations MS27473E14B18SA
MS27473E14B18SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E14B18SA
Brief Description
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27473E14B18SA.pdf
Availability of MS27473E14B18SA
QUANTITY
MS27473E14B18SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E14B18SA
Internal Part NumberEIS-MS27473E14B18SA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E14B18SA
Related LinksMS27473, MS27473E14B18SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E14B18SA Details Description
Related parts for MS27473E14B18SA
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO41G datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 4CH HD 5V 48-LQFP datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS CC .750A 600V datasheet.pdf
SCD 3.81/20/90F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf