Amphenol Aerospace Operations MS27473E18A28P-LC
MS27473E18A28P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E18A28P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
MS27473E18A28P-LC.pdf
Availability of MS27473E18A28P-LC
QUANTITY
MS27473E18A28P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E18A28P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27473E18A28P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E18A28P-LC
Related LinksMS27473E, MS27473E18A28P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E18A28P-LC Details Description
Related parts for MS27473E18A28P-LC
IC REG LDO 5V 0.25A DDPAK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT MONO 20PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9939 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT ST-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFC 2.5/21 MC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf