Amphenol Aerospace Operations MS27473E22F32P
MS27473E22F32P picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E22F32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27473E22F32P.pdf
Availability of MS27473E22F32P
QUANTITY
MS27473E22F32P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E22F32P
Internal Part NumberEIS-MS27473E22F32P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E22F32P
Related LinksMS27473, MS27473E22F32P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E22F32P Details Description
Related parts for MS27473E22F32P
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 14A TO-220 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 36POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
508 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf