Amphenol Aerospace Operations MS27473P10F5S
MS27473P10F5S picture photo
Mfg. Part Number
MS27473P10F5S
Brief Description
JT 5C 5#20 SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473P10F5S.pdf
Availability of MS27473P10F5S
QUANTITY
MS27473P10F5S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473P10F5S
Internal Part NumberEIS-MS27473P10F5S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473P10F5S
Related LinksMS2747, MS27473P10F5S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473P10F5S Details Description
Related parts for MS27473P10F5S
CONN FFC FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 31A TO220FP datasheet.pdf
WIRE JOINT NYL INS 22-14AWG CLR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 30A ITO220AB datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 125VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf