Amphenol Aerospace Operations MS27473T14B15SA
MS27473T14B15SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27473T14B15SA
Brief Description
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27473T14B15SA.pdf
Availability of MS27473T14B15SA
QUANTITY
MS27473T14B15SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473T14B15SA
Internal Part NumberEIS-MS27473T14B15SA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473T14B15SA
Related LinksMS27473, MS27473T14B15SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473T14B15SA Details Description
Related parts for MS27473T14B15SA
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 11A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 31 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 1296 CLBs, 22000 Gates, 294MHz, CMOS, PQFP240 IC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 1.5-3PF 25V SMD datasheet.pdf