Amphenol Aerospace Operations MS27473T20F35P-LC
MS27473T20F35P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473T20F35P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 79C 79#22D PIN WALL RECP
Datasheet Download
MS27473T20F35P-LC.pdf
Availability of MS27473T20F35P-LC
QUANTITY
MS27473T20F35P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473T20F35P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27473T20F35P-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473T20F35P-LC
Related LinksMS27473T, MS27473T20F35P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473T20F35P-LC Details Description
Related parts for MS27473T20F35P-LC
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 3W DO216AA datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 300MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
100UF 35V 10X12MM 125C 2500H datasheet.pdf