Amphenol Aerospace Operations MS27473T8B35S-URSB1
MS27473T8B35S-URSB1 picture photo
Mfg. Part Number
MS27473T8B35S-URSB1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 6C 6#22D SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473T8B35S-URSB1.pdf
Availability of MS27473T8B35S-URSB1
QUANTITY
MS27473T8B35S-URSB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473T8B35S-URSB1
Internal Part NumberEIS-MS27473T8B35S-URSB1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473T8B35S-URSB1
Related LinksMS27473T8, MS27473T8B35S-URSB1 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473T8B35S-URSB1 Details Description
Related parts for MS27473T8B35S-URSB1
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf