Amphenol Aerospace Operations MS27474T12F98P-LC
MS27474T12F98P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27474T12F98P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
MS27474T12F98P-LC.pdf
Availability of MS27474T12F98P-LC
QUANTITY
MS27474T12F98P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27474T12F98P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27474T12F98P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27474T12F98P-LC
Related LinksMS27474T, MS27474T12F98P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27474T12F98P-LC Details Description
Related parts for MS27474T12F98P-LC
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
RELAY OPTO DPST 120MA 8 SOP T/R datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.2A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 13POS ECONOSEAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 20POS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf