Amphenol Aerospace Operations MS27484E12F35S
MS27484E12F35S picture photo
Mfg. Part Number
MS27484E12F35S
Brief Description
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484E12F35S.pdf
Availability of MS27484E12F35S
QUANTITY
MS27484E12F35S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484E12F35S
Internal Part NumberEIS-MS27484E12F35S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert12-35
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484E12F35S
Related LinksMS27484, MS27484E12F35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484E12F35S Details Description
Related parts for MS27484E12F35S
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 16GB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A DO214AA datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DL 4-1 16-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 14MM PROM WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 12MM datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/16/90 1.5SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W DO204AL datasheet.pdf