Amphenol Aerospace Operations MS27484E18A32P
MS27484E18A32P picture photo
Mfg. Part Number
MS27484E18A32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484E18A32P.pdf
Availability of MS27484E18A32P
QUANTITY
MS27484E18A32P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484E18A32P
Internal Part NumberEIS-MS27484E18A32P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Cadmium over Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484E18A32P
Related LinksMS27484, MS27484E18A32P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484E18A32P Details Description
Related parts for MS27484E18A32P
PLATE ALUMINUM BOTTOM 7" X 13" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST 38HTSSOP datasheet.pdf
16-PORT KVM SWITCH CAT5 IP 2+1 datasheet.pdf
BOARD EASYBUZZ PIEZO SPEAKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf
DIE SET 2/0 CU AWG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf