Amphenol Aerospace Operations MS27484T10B13SC
MS27484T10B13SC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T10B13SC
Brief Description
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484T10B13SC.pdf
Availability of MS27484T10B13SC
QUANTITY
MS27484T10B13SC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T10B13SC
Internal Part NumberEIS-MS27484T10B13SC
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Shell Size - Insert10-13
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T10B13SC
Related LinksMS27484, MS27484T10B13SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T10B13SC Details Description
Related parts for MS27484T10B13SC
IC OPAMP PWR 1.6MHZ HERMETIC TO3 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC34H/AE34M/HPK34H datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
8+8 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
MINI50 VHDR 24CKT DKGY POL C datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf