Amphenol Aerospace Operations MS27484T12F22S
MS27484T12F22S picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T12F22S
Brief Description
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484T12F22S.pdf
Availability of MS27484T12F22S
QUANTITY
MS27484T12F22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T12F22S
Internal Part NumberEIS-MS27484T12F22S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert12-22
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T12F22S
Related LinksMS27484, MS27484T12F22S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T12F22S Details Description
Related parts for MS27484T12F22S
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
IC SERIALIZR FPD LINKLLL 40WQFN datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf