Amphenol Aerospace Operations MS27484T12F3SD
MS27484T12F3SD picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T12F3SD
Brief Description
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484T12F3SD.pdf
Availability of MS27484T12F3SD
QUANTITY
MS27484T12F3SD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T12F3SD
Internal Part NumberEIS-MS27484T12F3SD
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert12-3
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationD
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T12F3SD
Related LinksMS27484, MS27484T12F3SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T12F3SD Details Description
Related parts for MS27484T12F3SD
RES SMD 24.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2500MAH datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC POT DIGITL 10K 16TAP SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RODLESS AIR CYLINDER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 48VFQFN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
FIXED IND 3.1NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf