Amphenol Aerospace Operations MS27484T16A26SLC
MS27484T16A26SLC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T16A26SLC
Brief Description
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
MS27484T16A26SLC.pdf
Availability of MS27484T16A26SLC
QUANTITY
MS27484T16A26SLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T16A26SLC
Internal Part NumberEIS-MS27484T16A26SLC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Cadmium over Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T16A26SLC
Related LinksMS27484T, MS27484T16A26SLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T16A26SLC Details Description
Related parts for MS27484T16A26SLC
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,RED,ENHCD,C5 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/ORN/YLW DIFF datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1231 SILVER 1000 FT datasheet.pdf
HEATSHRINK MULTI WALL 1/2-48" BL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 5.16"LX3.42"W datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.2A SYNC datasheet.pdf