Amphenol Aerospace Operations MS27484T16B26PD
MS27484T16B26PD picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T16B26PD
Brief Description
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484T16B26PD.pdf
Availability of MS27484T16B26PD
QUANTITY
MS27484T16B26PD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T16B26PD
Internal Part NumberEIS-MS27484T16B26PD
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationD
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T16B26PD
Related LinksMS27484, MS27484T16B26PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T16B26PD Details Description
Related parts for MS27484T16B26PD
VOICE BAND AUDIO PROC 80-BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ3A M20 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
DIODE RECT 200V 10A TO-220FP datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf