Amphenol Aerospace Operations MS27484T20F39PLC
MS27484T20F39PLC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T20F39PLC
Brief Description
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS
Datasheet Download
MS27484T20F39PLC.pdf
Availability of MS27484T20F39PLC
QUANTITY
MS27484T20F39PLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T20F39PLC
Internal Part NumberEIS-MS27484T20F39PLC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T20F39PLC
Related LinksMS27484T, MS27484T20F39PLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T20F39PLC Details Description
Related parts for MS27484T20F39PLC
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL ST datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SCA II RECEP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf