Amphenol Aerospace Operations MS27484T22B1S
MS27484T22B1S picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T22B1S
Brief Description
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484T22B1S.pdf
Availability of MS27484T22B1S
QUANTITY
MS27484T22B1S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T22B1S
Internal Part NumberEIS-MS27484T22B1S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions100
Shell Size - Insert22-1
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating3A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T22B1S
Related LinksMS2748, MS27484T22B1S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T22B1S Details Description
Related parts for MS27484T22B1S
FIXED IND 39NH 400MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
1MM DDR3 DIMM VTTH /LUB datasheet.pdf
UMY10-3054 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf