Amphenol Aerospace Operations MS27484T22F21SLC
MS27484T22F21SLC picture photo
Mfg. Part Number
MS27484T22F21SLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
MS27484T22F21SLC.pdf
Availability of MS27484T22F21SLC
QUANTITY
MS27484T22F21SLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484T22F21SLC
Internal Part NumberEIS-MS27484T22F21SLC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series II
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484T22F21SLC
Related LinksMS27484T, MS27484T22F21SLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484T22F21SLC Details Description
Related parts for MS27484T22F21SLC
CAP CER 1.5UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 2A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 400V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf