Amphenol Aerospace Operations MS27497E12B35P
MS27497E12B35P picture photo
Mfg. Part Number
MS27497E12B35P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 22C 22#22D PIN RECP
Datasheet Download
MS27497E12B35P.pdf
Availability of MS27497E12B35P
QUANTITY
MS27497E12B35P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27497E12B35P
Internal Part NumberEIS-MS27497E12B35P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27497E12B35P
Related LinksMS27497, MS27497E12B35P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27497E12B35P Details Description
Related parts for MS27497E12B35P
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE D 39POS datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 45D SOLID datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf