Amphenol Aerospace Operations MS27499E10F5PA
MS27499E10F5PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27499E10F5PA
Brief Description
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS27499E10F5PA.pdf
Availability of MS27499E10F5PA
QUANTITY
MS27499E10F5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27499E10F5PA
Internal Part NumberEIS-MS27499E10F5PA
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert10-5
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27499E10F5PA
Related LinksMS27499, MS27499E10F5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27499E10F5PA Details Description
Related parts for MS27499E10F5PA
IC OP AMP VIDEO DUAL 3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN SSL RCPT & BLADE 6POS 4MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4 OHM datasheet.pdf
IC SECONDARY-SIDE CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
SEPARATING PLATE GRAY datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
ULTRAFIT TPA V0 BLK 08 CKT datasheet.pdf
M801 10C 10#20HD SKT RECP THRD datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
JT 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
1000UF 10V 12,9X32,0MM 125C 2000 datasheet.pdf